Skip to content

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy – wypełnianie zmarszczek.

Kwas hialuronowy stanowi doskonały materiał wykorzystywany do ujędrniania i powiększania ust, policzków, konturów twarzy, sprawiając, że skóra promienieje i dłużej cieszy się witalnością. Ponieważ kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem skóry odpowiadającym za utrzymanie jej młodego wyglądu, jego zastosowanie jest bezpieczne i może być regularnie powtarzane. W skórze kwas hialuronowy odpowiada dodatkowo za właściwy poziom nawilżenia. Z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w skórze zmniejsza się, a jego wartość traci na jakości.

Czy to zabieg bezpieczny?

Stosowane przeze mnie preparaty kwasu hialuronowego są w pełni bezpieczne.

Uwaga: Przed każdym zabiegiem skonsultować się powinny kobiety w ciąży, oraz karmiące, a także osoby podejrzewające u siebie nadwrażliwość na kwas hialuronowy.

Efekty zabiegów z kwasem hialuronowym:

Efekty są natychmiastowe! Widoczne już po pierwszym zabiegu.

Zabiegi należy powtarzać zgodnie z harmonogramem ustalonym z lekarzem prowadzącym. Zwykle co 6 – 10 miesięcy. Okres ten uzależniony jest od wieku pacjenta, stanu cery, prowadzonego trybu życia, zażywania używek, używanych preparatów do upiększania.

Mclinique Medycyna Estetyczna Magdalena Wiórek zapraszam do mojej placówki. Wszystkie zabiegi wykonuję własnoręcznie.

Najczęściej zadawane pytania:

  • Dlaczego właśnie kwas hialuronowy stosowany jest do wypełniania zmarszczek?

Ponieważ jest to substancja występująca w organizmie naturalnie, zaś jej główne zadanie polega na zachowaniu napięcia, sprężystości i nawilżenia skóry. Spadek jego poziomu wiąże się z mniejszą produkcją elastyny oraz kolagenu, czego rezultatem jest tworzenie się zmarszczek. Z racji naturalnej obecności w organizmie, jest to substancja całkowicie bezpieczna.

  • Do czego stosować można kwas hialuronowy?

Medycyna estetyczna wykorzystuje go przede wszystkim do wypełniania zmarszczek twarzy. Można przy jego użyciu również powiększać objętość ust, podnieść ich kąciki, czy modelować kontur. Często wykorzystuje się go także jako wsparcie dla terapii Botoksem.

  • Czy po przeprowadzeniu zabiegu można od razu powrócić do pracy?

Zastrzyki wykonywane podczas zabiegów powodować mogą nieznaczne obrzęki, zaczerwienienia i bolesności. Zazwyczaj ustępują one jednak już po 72 godzinach. W przypadku ust niedogodności w postaci obrzęku trwać mogą do tygodnia.

  • Przez jaki czas widoczne są efekty zabiegu?

W zależności od konkretnego preparatu, a także miejsca, w które został on zaaplikowany, rezultaty zabiegu widoczne mogą być przez mniej więcej 6-12 mies.

Zarezerwuj termin swojej wizyty już dziś i skorzystaj z bezpłatnej konsultacji!