Skip to content

Botox – dla mężczyzn

Oferuję Państwu najwyższej jakości zabiegi, mające na celu usuwanie oraz wygładzanie zmarszczek

Czym jest botox?

Botox, czyli toksyna botulinowa typu A jest białkiem toksyny wytwarzanej przez bakterie Clostridum botulinum. Oczyszczona toksyna skutecznie zmniejsza uwalnianie acetylocholiny, odpowiedzialnych za kurczenie się wiązań nerwowo-mięśniowych, przez które to tworzą się zmarszczki, opadają powieki i zmniejsza się ogólne napięcie skóry.

Jak działa botox?

W wyniku stosowania zabiegów z zastosowaniem toksyny botulinowej, możemy spodziewać się wygładzenia zmarszczek mimicznych na okres od 3 do 12 miesięcy. Jest to uzależnione nie tylko od ilości wstrzykiwanego botoxu, ale także od miejsca przeprowadzania zabiegu i indywidualnych cech pacjenta. Swoim Pacjentom proponuję  przed zabiegiem kompleksową konsultację.

Wskazania:

 • redukcja zmarszczek górnej części twarzy – botox rewelacyjnie sprawdza się zarówno przy usuwaniu zmarszczek poziomych (linie czołowe), jak i „kurzych łapek”, zmarszczek powstających pomiędzy brwiami, czy powstających między oczami zmarszczek śmiechu;
 • leczenie nadpotliwości – po wstrzyknięciu botuliny w rejony charakteryzujące się nadmierną potliwością, zablokowane zostają połączenia nerwowo-mięśniowe w tym obszarze, co w konsekwencji do prowadzi do wstrzymania wydzielania potu przez zlokalizowane tam gruczoły potowe;
 • leczenie bruksizmu (zgrzytanie zębami) – botox pozwala skutecznie poradzić sobie również z tym problemem. Wstrzykuje się go w tym przypadku w mięśnie żuchwy, co redukuje ich siłę do potrzebnego minimum i ogranicza wzmożoną pracę.

Przeciwwskazania:

Botulina (botox) jest substancją podawaną miejscowo i nie wywierającą wpływu na organizm jako całość. Niemniej jednak z racji na brak odpowiednich doświadczeń, nie zaleca się jej stosowania w przypadku:

 • kobiet w ciąży i karmiące piersią;
 • osób cierpiących na chorobę miastenia gravis (rzadka choroba neurologiczna);
 • osób cierpiących na zespół Lamberta Eatona;
 • osób uczulonych na albuminę ludzką;
 • pacjentom zażywającym spektynomycynę i antybiotyki z grupy aminoglikozydów;

Najczęściej zadawane pytania:

 • Czy toksyna botulinowa typu A zadziała również w moim przypadku?

Przeprowadzane dotychczas badania kliniczne wskazują, że usuwanie za pomocą botuliny zmarszczek pomiędzy brwiami przyniosło pożądane rezultaty u 90 proc. kobiet.

 • Ile czasu trwa zabieg?

Zabieg iniekcji botoksem zabiera zazwyczaj od dziesięciu minut do pół godziny. Lekarze specjalizujący się w medycynie estetycznej są doskonale przeszkoleni i doświadczeni w stosowaniu toksyny botulinowej. Cała procedura jest bezbolesna i umożliwia powrót do normalnej aktywności, niemal od razu po przeprowadzeniu zabiegu.

 • Czy wstrzyknięcie Botoksu nie rozluźni całej mojej twarzy?

Nie. Zabiegi  botoxu  są  bezpieczne i powodują rozluźnienie wyłącznie mięśni nadmiernie aktywnych, w które botoks został  wstrzyknięty. Zmarszczek pozbawione zostają wyłącznie miejsca, których dotyczy leczenie, zaś sama toksyna nie przemieszcza się w inne okolice.

 • Czy mogą wystąpić efekty uboczne?

Wszystkie ewentualne efekty uboczne powodowane użyciem botoxu mają charakter przejściowy. Może np. zdarzyć się, iż pod wpływem igły wytworzy się niewielki siniak, który jednak ustępuje w krótkim czasie, a ponadto daje się łatwo ukryć pod makijażem.

 • Po jakim czasie widoczny jest efekt?

Ostateczny efekt działania botuliny zazwyczaj widoczny jest po ok. tygodniu, zaś pierwsze wygładzenie zmarszczek zaobserwować można już po upływie zaledwie kilku dni.

 • Jak długo widoczne są efekty leczenia Botoksem?

Czas utrzymania się rezultatów zastosowania toksyny botulinowej może różnić się w zależności od predyspozycji konkretnego pacjenta. Zazwyczaj jednak okres ten wynosi około czterech miesięcy.

 • Czy jeśli zrezygnuję z kontynuowania leczenia moje zmarszczki zaczną wyglądać gorzej, niż przed jego podjęciem?

Nie. Po tym jak botox przestaje działać, skóra jest bardziej wypoczęta, gładka i elastyczna. Zmarszczki są dzięki temu płytsze niż przed zabiegiem. Dopiero po jakimś czasie wracają do swojego pierwotnego wyglądu.

 • Czy Botoks nie jest niebezpieczny?

Nie ma żadnych podstaw, by twierdzić, że botox  jest w jakiejkolwiek mierze niebezpieczny. Stosowany był dotychczas przez medycynę estetyczną i nie tylko dziesiątki tysięcy razy, zarówno w USA, jak i w Europie.

 • Czy Botoks to rozwiązanie dla mnie?

Jeśli tym, na czym Ci zależy jest poprawa wyglądu swojej twarzy i pozbycie się zmarszczek powstałych między brwiami – botulina może Ci pomóc.

Zarezerwuj termin swojej wizyty już dziś i skorzystaj z bezpłatnej konsultacji!