DERMAPEN

Mezoterapia mikroigłowa dla odmłodzenia i redukcji niedoskonałości.

Frakcyjne mikroigłowanie skóry czyli zabiegi urządzeniem Dermapen, nagrodzonym prestiżową nagrodą za najlepsze urządzenie medyczne, stanowi złoty standard w technice mikroigłowania skóry. Dzięki unikalnej budowie, zastosowanie Dermapen daje spektakularne efekty już po pierwszym zabiegu. To nowoczesne narzędzie wykorzystywane między innymi do regeneracji skóry, niwelowania zmarszczek oraz leczenia blizn i redukowania rozstępów. Regeneruje, leczy i niweluje niedoskonałości skóry, zwiększa jej napięcie i jędrność.

Sposób działania:

Wstrzyknięcie niewielkiej dawki toksyny botulinowej typu A pod skórę do mięśni poddawanych zabiegowi pozwala na zahamowanie marszczenia i fałdowania się skóry nad tą okolicą. Zabieg powoduje blokowanie impulsów nerwowych, umożliwiając rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek. Inne funkcje nerwowe – takie jak wrażliwość skóry na dotyk – nie ulegają zmianie.

Na czym polega zabieg z urządzeniem DERMAPEN?

Dzięki DERMAPEN można aplikować w głąb skóry różne składniki aktywne, mające na celu poprawę stanu i struktury skóry – jej gęstość i kondycję. W odróżnieniu do innych urządzeń wykorzystywanych w zabiegach mezoterapii, DERMAPEN wyposażony został w mikro igły z automatyczną funkcją wibracji. Urządzenie pozwala tworzyć 1300 mikrokanałów na sekundę! Dzięki frakcyjności urządzenie DERMAPEN może dostarczyć o 80% więcej składników odżywczych do komórek, co pozwala skórze szybciej regenerować się. Okres rekonwalescencji po zabiegu mezoterapii trwa 6 dni. Mikroigłowanie DERMAPEN pozwala skrócić ten czas do 3 dni. Iniekcja w głąb skóry dostosowywana jest w zależności od problemu skórnego pacjenta i oscyluje na poziomie 0,25mm – 2,5mm w głąb skóry, gdzie pobudzić można fibroblasty, czyli komórki skóry właściwej odpowiedzialne za produkcję kolagenu i elastyny. Należą one do włókien podporowych tkanek. Im jest ich więcej, tym skóra jest gładsza, jędrniejsza o ujednoliconym kolorycie. Kiedy z wiekiem ich liczba zaczyna zmniejszać się – skóra twarzy i ciała traci elastyczność, zapada się, staje się szara i widocznie mniej atrakcyjna. DERMAPEN, dzięki wykorzystaniu drgających mikro igieł (wymienialnych i sterylnych), celowo niszczy kilka warstw skórnych, aż do głębokości fibroblastów, by pobudzić wzrost produkcji włókien kolagenowych i elastyny. Tworzą one nowe stabilne podpory dla tkanek, w efekcie czego, zregenerowana skóra jest odmłodzona, bardziej jędrna, przyjemna w dotyku, rozjaśniona; a zmarszczki zostają usunięte lub spłaszczone. Ze skóry znikają też młodzieńcze blizny, a blizny potrądzikowe i pozabiegowe zostają zredukowane. W połączeniu z koktajlami pielęgnacyjnymi, w gabinecie medycyny estetycznej Fabskin, DERMAPEN stanowi ważny punkt leczenia cellulitu i problemów z łysieniem.

Dla kogo terapia mikroigłowa z urządzeniem DERMAPEN?

Zabieg z urządzeniem DERMAPEN może być przeprowadzany u większości pacjentów. Do przeciwwskazań należą: ciąża i okres karmienia, aktywna opryszczka, uszkodzenie skóry w miejscu iniekcji, niektóre alergie i uczulenia skórne. Wymaga konsultacji z lekarzem prowadzącym.

Wskazania:

 • Zmarszczki drobne i głębokie;
 • Objawy fotostarzenia się skóry;
 • Rozszerzone pory;
 • Blizny młodzieńcze;
 • Blizny potrądzikowe;
 • Blizny powypadkowe i pozabiegowe;
 • Cellulit;
 • Profilaktyka cellulitu;
 • Leczenie rozstępów;
 • Profilaktyka dla osób 50+;
 • Leczenie łysienia;
 • Przywrócenie jednolitego kolorytu skóry;
 • Poprawa struktury i grubości skóry, ujędrnienie skóry.

Przed zabiegiem:

Nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Na 7 dni przed planowanym zabiegiem innych podobnych kuracji, jak również czynności pielęgnacyjnych z głębokimi peelingami i kwasami. Zabieg jest minimalnie bolesny. Dla swojego komfortu można na 30 minut przed zabiegiem zażyć środki przeciwbólowe. DERMAPEN wyposażony został w funkcję automatycznego nakłuwania, a mikroigły pulsują w trakcie zabiegu, co dodatkowo zmniejsza nieprzyjemne doznania, które i tak są mniejsze, niż w przypadku mezoterapii innymi urządzeniami. Dla Państwa wygody przed zabiegiem możemy zastosować żel znieczulającym.

Po zabiegu:

Mezoterapia z DERMAPENEM nie ma efektów ubocznych. Po zabiegu, przez 3 dni, pacjenci powinni szczególnie dbać o miejsce iniekcji, w trakcie którego naskórek będzie się złuszczać, a skóra odbudowywać. W tym czasie zalecamy stosowanie kremów nawilżających, unikania nadmiernego wysiłku, nasłonecznienie, narażania skory na mróz. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, spuchnięta,  z niewielkimi obrzękami i możliwymi delikatnymi krwawieniami. Te zmiany znikają automatycznie, nie należy się nimi martwić. Można w tym czasie na miejsce leczenia nakładać kamuflujący makijaż, dzięki temu szybko wrócimy do swoich codziennych zajęć.

Interesuje Cię wykonanie tego zabiegu?

ZABIEGCENA
Zmarszczki palacza (Dermapen)450 zł
Twarz (Dermapen)600 zł
Szyja (Dermapen)550 zł
Dekolt (Dermapen)550 zł
Dłonie (Dermapen)450 zł
Twarz + szyja (Dermapen)1100 zł
Twarz + szyja+ dekolt (Dermapen)1450 zł
Twarz (Dermapen + peeling TCA)1100 zł
Brzuch (Dermapen + peeling TCA)1200-1500 zł