Skip to content

Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa dla odmłodzenia i redukcji niedoskonałości.

Frakcyjne mikroigłowanie skóry czyli zabiegi urządzeniem Dermapen, nagrodzonym prestiżową nagrodą za najlepsze urządzenie medyczne, stanowi złoty standard w technice mikroigłowania skóry. Dzięki unikalnej budowie, zastosowanie Dermapen daje spektakularne efekty już po pierwszym zabiegu. To nowoczesne narzędzie wykorzystywane między innymi do regeneracji skóry, niwelowania zmarszczek oraz leczenia blizn i redukowania rozstępów. Regeneruje, leczy i niweluje niedoskonałości skóry, zwiększa jej napięcie i jędrność.

Sposób działania:

Wstrzyknięcie niewielkiej dawki toksyny botulinowej typu A pod skórę do mięśni poddawanych zabiegowi pozwala na zahamowanie marszczenia i fałdowania się skóry nad tą okolicą. Zabieg powoduje blokowanie impulsów nerwowych, umożliwiając rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek. Inne funkcje nerwowe – takie jak wrażliwość skóry na dotyk – nie ulegają zmianie.

Na czym polega zabieg z urządzeniem Mezoterapii mikroigłowej?

Dzięki DERMAPEN można aplikować w głąb skóry różne składniki aktywne, mające na celu poprawę stanu i struktury skóry – jej gęstość i kondycję. W odróżnieniu do innych urządzeń wykorzystywanych w zabiegach mezoterapii, DERMAPEN wyposażony został w mikro igły z automatyczną funkcją wibracji. Urządzenie pozwala tworzyć 1300 mikrokanałów na sekundę! Dzięki frakcyjności urządzenie DERMAPEN może dostarczyć o 80% więcej składników odżywczych do komórek, co pozwala skórze szybciej regenerować się. Okres rekonwalescencji po zabiegu mezoterapii trwa 6 dni. Mikroigłowanie DERMAPEN pozwala skrócić ten czas do 3 dni. Iniekcja w głąb skóry dostosowywana jest w zależności od problemu skórnego pacjenta i oscyluje na poziomie 0,25mm – 2,5mm w głąb skóry, gdzie pobudzić można fibroblasty, czyli komórki skóry właściwej odpowiedzialne za produkcję kolagenu i elastyny. Należą one do włókien podporowych tkanek. Im jest ich więcej, tym skóra jest gładsza, jędrniejsza o ujednoliconym kolorycie. Kiedy z wiekiem ich liczba zaczyna zmniejszać się – skóra twarzy i ciała traci elastyczność, zapada się, staje się szara i widocznie mniej atrakcyjna. DERMAPEN, dzięki wykorzystaniu drgających mikro igieł (wymienialnych i sterylnych), celowo niszczy kilka warstw skórnych, aż do głębokości fibroblastów, by pobudzić wzrost produkcji włókien kolagenowych i elastyny. Tworzą one nowe stabilne podpory dla tkanek, w efekcie czego, zregenerowana skóra jest odmłodzona, bardziej jędrna, przyjemna w dotyku, rozjaśniona; a zmarszczki zostają usunięte lub spłaszczone. Ze skóry znikają też młodzieńcze blizny, a blizny potrądzikowe i pozabiegowe zostają zredukowane. W połączeniu z koktajlami pielęgnacyjnymi, w gabinecie medycyny estetycznej Fabskin, DERMAPEN stanowi ważny punkt leczenia cellulitu i problemów z łysieniem.

Dla kogo terapia mikroigłowa z urządzeniem Mezoterapii mikroigłowej?

Zabieg z urządzeniem DERMAPEN może być przeprowadzany u większości pacjentów. Do przeciwwskazań należą: ciąża i okres karmienia, aktywna opryszczka, uszkodzenie skóry w miejscu iniekcji, niektóre alergie i uczulenia skórne. Wymaga konsultacji z lekarzem prowadzącym.

Wskazania:

 • Zmarszczki drobne i głębokie;
 • Objawy fotostarzenia się skóry;
 • Rozszerzone pory;
 • Blizny młodzieńcze;
 • Blizny potrądzikowe;
 • Blizny powypadkowe i pozabiegowe;
 • Cellulit;
 • Profilaktyka cellulitu;
 • Leczenie rozstępów;
 • Profilaktyka dla osób 50+;
 • Leczenie łysienia;
 • Przywrócenie jednolitego kolorytu skóry;
 • Poprawa struktury i grubości skóry, ujędrnienie skóry.

Przed zabiegiem:

Nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Na 7 dni przed planowanym zabiegiem innych podobnych kuracji, jak również czynności pielęgnacyjnych z głębokimi peelingami i kwasami. Zabieg jest minimalnie bolesny. Dla swojego komfortu można na 30 minut przed zabiegiem zażyć środki przeciwbólowe. DERMAPEN wyposażony został w funkcję automatycznego nakłuwania, a mikroigły pulsują w trakcie zabiegu, co dodatkowo zmniejsza nieprzyjemne doznania, które i tak są mniejsze, niż w przypadku mezoterapii innymi urządzeniami. Dla Państwa wygody przed zabiegiem możemy zastosować żel znieczulającym.

Po zabiegu:

Mezoterapia z DERMAPENEM nie ma efektów ubocznych. Po zabiegu, przez 3 dni, pacjenci powinni szczególnie dbać o miejsce iniekcji, w trakcie którego naskórek będzie się złuszczać, a skóra odbudowywać. W tym czasie zalecamy stosowanie kremów nawilżających, unikania nadmiernego wysiłku, nasłonecznienie, narażania skory na mróz. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, spuchnięta, z niewielkimi obrzękami i możliwymi delikatnymi krwawieniami. Te zmiany znikają automatycznie, nie należy się nimi martwić. Można w tym czasie na miejsce leczenia nakładać kamuflujący makijaż, dzięki temu szybko wrócimy do swoich codziennych zajęć.

Zarezerwuj termin swojej wizyty już dziś i skorzystaj z bezpłatnej konsultacji!