Skip to content

Gummy smile

Gummy smile – to rodzaj uśmiechu , podczas którego  są nadmiernie eksponowane dziąsła. Uśmiech dziąsłowy stwierdza się, kiedy widoczność dziąseł przekracza 5-8 mm. Pojęcie gummy smile można też wytłumaczyć jako zaburzenie strefy białej i czerwonej ust. Kiedy dziąsła są bardzo widoczne, powstaje pewna dysproporcja i wydaje się, że zęby są krótsze. Gummy smile w polskim języku występuje też pod nazwą ‘koński uśmiech’. Główną przyczyną tego zaburzenia estetycznego są: wady zgryzu, zbyt silne mięśnie górnej wargi i za wysoko ukształtowana szczęka górna. 

Jedynym ,najmniej inwazyjnym sposobem pozwalającym skorygować uśmiech dziąsłowy jest toksyna botulinowa. Botoks działa w ten sposób, że blokuje przewodnictwo nerwowo-mięśniowe, a konsekwencją tego jest rozluźnienie mięśni (następuje to po kilku lub kilkunastu dniach). Doświadczony lekarz wykonuje  dwa nakłucia w odpowiednim miejscu.

Zabieg trwa kilka minut i jest praktycznie bezbolesny. Po jego wykonaniu można wrócić do codziennych zajęć, choć zaleca się, żeby przez 2 pierwsze dni powstrzymać się od nadmiernej aktywności. 

Zarezerwuj termin swojej wizyty już dziś i skorzystaj z bezpłatnej konsultacji!