Skip to content

8 punktowy lifting

Lifting ośmiopunktowy:

Lifting 8 punktowy to technika przywracająca objętość w ośmiu strategicznych miejscach,przy użyciu względnie małej ilości wypełniaczy. Zaletą tej metody są natychmiastowe rezultaty, przy niewielkim odczuwalnym dyskomforcie .Technika ta jest idealna w przypadku każdej osoby, która zaczyna dostrzegać zmianę swoich rysów twarzy.

Wraz z upływem czasu, strategiczne miejsca na naszej twarzy tracą objętość. Ośmiopunktowy lifting koncentruje się właśnie na tych miejscach i przy użyciu wypełniacza pomaga w osiągnięciu naturalnego rezultatu, zapewniając przy tym zminimalizowanie dyskomfortu w trakcie okresu regeneracji. Strategiczne punkty liftingowe stanowią wytyczne, które są dostosowywane do potrzeb pacjenta. Należy zapytać lekarza, czy w Państwa przypadku dodatkowy zabieg jest właściwym rozwiązaniem.

8 kluczowych punktów:

1,2: Kość/struktura policzkowa: Niewielkie wypełnienie w tym miejscu poprawia wygląd kości policzkowych i często pomaga w podniesieniu fałd nosowo-wargowych.

3: „Dolina łez”/środkowa część twarzy: Zabieg redukuje zagłębienia po oczami, sprawiające wrażenie zmęczenia. W przypadku znacznych zagłębień na twarzy, może być konieczne zastosowanie dodatkowego produktu z bardziej miękkim i elastycznym wypełniaczem. Należy zapytać lekarza, czy w Państwa przypadku dodatkowy zabieg jest właściwym rozwiązaniem.

4: Fałdy nosowo-wargowe: Miejsce to zagłębia się z wiekiem, zatem dodanie objętości w tym punkcie może pomóc w uzyskaniu młodszego wyglądu. Niektórym osobom pasują fałdy nosowo-wargowe, podczas gdy u innych miejsce to widocznie się starzeje i jego wypełnienie może okazać się korzystne.

5: Kąciki ust: Opadające wraz z wiekiem kąciki ust nadają twarzy smutny lub niezadowolony wyraz. Utworzenie swego rodzaju podparcia dla ust przy pomocy wypełniacza może nie tylko podnieść kontury naszych twarzy, ale także sprawić, że będziemy wyglądać na szczęśliwszych.

6. Okolice przyżuchwowe: Utrata objętości w okolicy żuchwy, policzków i podbródka może przyczynić się do utworzenia obwisłych policzków, zatem wypełniając zagłębienie wzdłuż linii szczęki oraz innych ośmiu punktów liftingowych może pomóc w zredukowaniu lub poprawieniu wyglądu obwisłych policzków.

7. Linia żuchwy: Wraz z wiekiem wyraziste kontury i kąt szczęki, które pomagają w uniesieniu i podparciu dolnej części twarzy, zanikają, dlatego też dolna część twarzy zaczyna opadać, przyczyniając się do powstawania opadających policzków i obwisłej skóry. Subtelna poprawa kąta szczęki może pomóc w uniesieniu tych okolic. Jeżeli zauważyli Państwo znaczne ubytki w tym miejscu, być może trzeba będzie zastosować większą ilość produktu lub inne techniki, w celu uzyskania jak najlepszych rezultatów.

8. Dolny policzek: Zagłębienia w okolicach policzków mogą przyczynić się do powstawania zmarszczek
mimicznych od uśmiechu oraz sprawiać wrażenie, że wyglądamy na wymizerowanych. Wypełnienie tych miejsc pomoże w poprawie naturalnej krzywizny i struktury policzka.

Najczęściej zadawane pytania:

  • Czy lifting ośmiopunktowy jest dla mnie?

Jeśli skończyłeś 35 lat, odczuwasz dyskomfort – opadania/zwisania skóry jesteś idealnym kandydatem do tego zabiegu. Jeśli masz wątpliwości zapraszam na konsultacje.

  • Kiedy zobaczę rezultaty?

Rezultaty widoczne są natychmiast, na bieżąco w trakcie zabiegu omawiać będę postęp.

  • Jak długo utrzymują się rezultaty?

Efekty mogą utrzymywać się przez około 12-16 miesięcy, może okazać się jednak, że konieczne będzie przeprowadzenie zabiegów korygujących w celu osiągnięcia i podtrzymania pożądanego wyglądu.

  • Jak długo trwa zabieg?

Zabieg trwa ok 30 minut. Dodatkowo pacjent potrzebuje czas na konsultacje z lekarzem. Należy zatem zaplanować około 60 minut na całą wizytę.

  • Czy zabieg boli?

Wszelki odczuwalny dyskomfort jest minimalny i trwa krótko. Nowej generacji wypełniacze zawierają znieczulenie miejscowe, które niweluje nieprzyjemne odczucia.

  • Jak długo trwa czas regeneracji?

Większość osób powraca do normalnego funkcjonowania natychmiast lub wkrótce po zabiegu. Ponieważ można nałożyć na twarz makijaż mineralny, wielu pacjentów decyduje się powrócić od razu do pracy. Zalecamy powstrzymanie się od znacznego wysiłku fizycznego, wizyt w spa/saunie i spożywania alkoholu przez pierwszych 24-48 godzin. Jeśli zabieg jest wykonywany z myślą o uroczystościach takich jak ślub proponujemy wykonać go na około 4-6 tygodni przed planowaną imprezą. Dzięki temu mamy gwarancję, że nasza skóra zregeneruje się i efekt będzie imponujący.

Zarezerwuj termin swojej wizyty już dziś i skorzystaj z bezpłatnej konsultacji!