Skip to content

Usuwanie zmarszczek mimicznych

Oferuję Państwu najwyższej jakości zabiegi, mające na celu usuwanie oraz wygładzanie zmarszczek.

Czym jest toksyna botulinowa?

Toksyna botulinowa typu A jest białkiem toksyny wytwarzanej przez bakterie Clostridum botulinum. Oczyszczona toksyna skutecznie zmniejsza uwalnianie acetylocholiny, odpowiedzialnych za kurczenie się wiązań nerwowo-mięśniowych, przez które to tworzą się zmarszczki, opadają powieki i zmniejsza się ogólne napięcie skóry.

Jak działa toksyna botulinowa?

W wyniku stosowania zabiegów z zastosowaniem toksyny botulinowej, możemy spodziewać się wygładzenia zmarszczek mimicznych na okres od 3 do 12 miesięcy. Jest to uzależnione nie tylko od ilości wstrzykiwanego botoxu, ale także od miejsca przeprowadzania zabiegu i indywidualnych cech pacjenta. Swoim Pacjentom proponuję  przed zabiegiem kompleksową konsultację.

Wskazania:

  • redukcja zmarszczek górnej części twarzy – botox rewelacyjnie sprawdza się zarówno przy usuwaniu zmarszczek poziomych (linie czołowe), jak i „kurzych łapek”, zmarszczek powstających pomiędzy brwiami, czy powstających między oczami zmarszczek śmiechu;
  • leczenie nadpotliwości – po wstrzyknięciu botuliny w rejony charakteryzujące się nadmierną potliwością, zablokowane zostają połączenia nerwowo-mięśniowe w tym obszarze, co w konsekwencji do prowadzi do wstrzymania wydzielania potu przez zlokalizowane tam gruczoły potowe;
  • leczenie bruksizmu (zgrzytanie zębami) – botox pozwala skutecznie poradzić sobie również z tym problemem. Wstrzykuje się go w tym przypadku w mięśnie żuchwy, co redukuje ich siłę do potrzebnego minimum i ogranicza wzmożoną pracę.

Przeciwwskazania:

Botulina (botox) jest substancją podawaną miejscowo i nie wywierającą wpływu na organizm jako całość. Niemniej jednak z racji na brak odpowiednich doświadczeń, nie zaleca się jej stosowania w przypadku:

  • kobiet w ciąży i karmiące piersią;
  • osób cierpiących na chorobę miastenia gravis (rzadka choroba neurologiczna);
  • osób cierpiących na zespół Lamberta Eatona;
  • osób uczulonych na albuminę ludzką;
  • pacjentom zażywającym spektynomycynę i antybiotyki z grupy aminoglikozydów;
2Zasób 6

Miejsca Podania

– twarz

– okolica oka

– okolica ust

– czoło

– lwia zmarszczka

– szyja 

– dekolt

Zarezerwuj termin swojej wizyty już dziś i skorzystaj z bezpłatnej konsultacji!