KWAS HIALURONOWY

Stosowanie wypełnienia przy pomocy preparatów zawierających kwas hialuronowy.

 CENA
Preparaty wykorzystywane do zabiegu:
Juvederm ULTRA 2 (1 amp. - 0,55 ml, 2 amp. - 1,1 ml), Juvederm ULTRA 3 (0,8 ml), Juvederm ULTRA 4 (0,8 ml), Juvederm Vollift technologia VYCROSS (1 ml), Stylage 1 ml, Teosyal, Volbella (1 ml), Volite (1 ml), Volux (1 ml).


Implant hialuronowy.
Cena uzależniona od wykorzystanego preparatu.800-1500 zł

Orientacyjna ilość potrzebnego kwasu hialuronowego: bruzdy nosowo-wargowe 1-2 ml, zmarszczki poniżej kącików ust „linie marionetek” 1 ml, powiększenie kości policzkowych 2 ml, dolina łez tzn. cienie i doły pod oczami 0,5-1 ml.

Zmarszczki

To nic innego jak pojawiające się wraz z wiekiem deformacje skóry. Pierwsze można zauważyć już po 25. roku życia i są nimi głównie zmarszczki mimiczne. W późniejszych latach powstanie zmarszczek jest skutkiem coraz mniejszej ilości kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny w skórze. W efekcie staje się ona mało elastyczna, cienka, wysuszona i pomarszczona. Oprócz czynników wewnętrznych, na proces powstawania zmarszczek mają wpływ także: szkodliwe promieniowanie słoneczne UVA i UVB, stresujący tryb życia, niewłaściwe odżywianie, palenie tytoniu, nieprawidłowa pielęgnacja skóry, czy gwałtowny spadek wagi.

Profilaktyka – podstawa w walce ze zmarszczkami

Pojawienie się zmarszczek jest tylko kwestią czasu. Jedni odkrywają je na swojej twarzy wcześniej, inni później, ale nie sposób jest się przed nimi całkowicie uchronić. Jeśli zmarszczki już pojawiły się na twarzy, trzeba jak najszybciej wzbogacić swoją dietę o witaminy: A, B, C i E, które unieszkodliwiają wolne rodniki niszczące włókna białkowe. Picie wody i relaks, a także używanie kremów z wysokim filtrem powinny skutecznie spowolnić proces powstawania zmarszczek. Można również stosować kremy z retinoidami. Jeśli jednak pojawią się pierwsze ich ślady, nie trzeba się przejmować, ponieważ na pomoc przyjdzie medycyna estetyczna. Najczęściej stosowanym wypełniaczem jest kwas hialuronowy występuje naturalnie w organizmie człowieka. Jest bezpieczny i nie wywołuje reakcji alergicznych, dlatego jest najczęściej stosowanym i najbardziej uniwersalnym wypełniaczem.

Interesuje Cię wykonanie tego zabiegu?